Blog

GERİ DÖN

Zayıf Akım Kablosu ve Çeşitleri

Kablolar elektrik akımı iletiminde kullanılan üzeri plastik yalıtkan bir madde ile izole edilmiş bakır tellerden oluşan bir iletkendir. Bu teller tekli (mono) ya da çoklu teller (Flexible) olmak üzere kablonun iletim kalitesinde etken rol oynarlar. Zayıf akım kabloları ise daha çok iç mekan uygulamalarda tercih edilen ve taşıma kapasitesi 1kV’un altında olan kabloları temsil eder. Gelişen teknolojiye uygun olarak kablo seçimleri, uygulama alanı uygunluklarına özel, insanların can güvenlikleri de düşünülerek özenle seçilmelidir. Uygunluk alanları iyi belirlenen zayıf akım kabloları iletimde mükemmellik sağlar.Zayıf Akım Kabloları seçilirken, uygulama alanlarına özel bazı özellikleri içermesi önemlidir. Örnek olarak okul, sinema, tiyatro, hastane, konutlar, alışveriş merkezleri, metro ve taşıt tünelleri, istasyonlar, havaalanları gibi insanların topluca bulundukları yerlerde yangına ve zehirli gazlardan korunma amacı ile bu tür kablolarda düşük duman yoğunluğu, zehirli gaz içermeme gibi özellikler önem arz eder. Ayrıca ortam koşullarının zorluklarına ve çevresel etkenler düşünülerek kabloların dış kılıfları bu özelliklere uygun seçilmelidir. Örnek olarak ortamda asit, yağ vb. kimyasallar unsurlar varsa kablo dış kılıflarında koruyucu özellikler içermelidir. Şayet iletilen sinyale etki edecek başka bir sinyal de ortamda mevcut ise kablo içeriğinde ekran gerekebilir. Ekranlama, sinyalin özelliği ve ortama uygun olarak belirlenmelidir. Kaliteli bir ekranlama, örgü kapama oranlarının kusursuzluğuna bağlıdır.
 
ZAYIF AKIM KABLO ÇEŞİTLERİ

Kumanda Kablosu 

Teknik Detay ve Kullanım Alanları İçin
www.barankablo.com.tr/kumanda-kablosu
 
Çalışma gerilimleri 300/500 V  ve 0,15 mm2'den 2,50 mm2 kesite kadar değişen kesitlerde PVC, HF veya PUR izolasyon malzemesi kullanılan bu kablolar endüstriyel uygulama alanlarında  sinyal iletimlerinde kullanılırlar. Kumanda Kontrol Kabloları, elektronik kontrol sistemlerinde esnek yapılarından dolayı dar alanlarda rahatlıkla uygulanabilir ve tercih sebebi olurlar. Kumanda Kontrol kablolarının, ekranlı ve düz tipleri vardır ve iç mekanda kullanılırlar. 
________________

Kumanda kontrol kablolarını fiyatlarıyla birlikte keşfetmek ve hemen sipariş vermek istiyorsanız Moon Elektronik e-ticaret sisteminden hızlıca yapabilirsiniz. 

Tıkla hemen alışveriş yap --> Kumanda Kontrol Kabloları
________________

 
Sinyal Kontrol Kabloları
Çalışma gerilimleri 300/500 V  ve 0,15 mm2'den 2,50 mm2 kesite kadar değişen kesitlerde PVC, HF veya PUR izolasyon malzemesi kullanılan bu kablolar endüstriyel uygulama alanlarında  sinyal iletimlerinde kullanılırlar. Kumanda Kontrol Kabloları, elektronik kontrol sistemlerinde esnek yapılarından dolayı dar alanlarda rahatlıkla uygulanabilir ve tercih sebebi olurlar. Kumanda Kontrol kablolarının, ekranlı ve düz tipleri vardır ve iç mekanda kullanılırlar. 

________________

Sinyal kontrol kablolarını fiyatlarıyla birlikte keşfetmek ve hemen sipariş vermek istiyorsanız Moon Elektronik e-ticaret sisteminden hızlıca yapabilirsiniz. 
 
Tıkla hemen alışveriş yap --> Sinyal Kontrol Kabloları
________________
 
Enstrumantasyon Kabloları
Enstrumantasyon mühendisliğinin uygulama alanlarında, Proses kontrol ve data proseslerinde; analog ve dijital sinyal iletiminde kullanılan kablolardır. Enerji santralleri, petro kimya tesisler, fabrikalar, endüstriyel tesisler, rafineriler, doğal gaz dolum tesisleri gibi alanlar enstrumantasyon kabloların temel uygulama alanlarını temsil eder.
 
Yangına Dayanıklı Kablolar
300/500 V çalışma gerilimine sahip bu kablolar insan topluluklarının yoğun olarak bulunduğu okul, sinema, tiyatro, hastane, konutlar, alışveriş merkezleri, metro ve taşıt tünelleri, istasyonlar, havaalanları vb. gibi yerlerde yangın durumunda aleve dayanıklı olması; yangın alarm sistemleri gibi yangın  sırasında çalışması  gereken cihazların kontrolü ve enerji beslemesinin kesilmesi önlenmiş olur. Ayrıca acil aydınlatma, takip ve tahliye için gerekli cihaz ve donanımların çalışması ve uyarı sistemleri gibi fonksiyonunu belirli bir süre sürdürmesi gereken sistemlerde kullanılması hayati önem taşır.

________________

Yangına dayanıklı kabloları fiyatlarıyla birlikte keşfetmek ve hemen sipariş vermek istiyorsanız Moon Elektronik e-ticaret sisteminden hızlıca yapabilirsiniz. 
 
Tıkla hemen alışveriş yap --> Yangına Dayanıklı Kablolar
________________
 
BUS Kablolar
PROFIBUS L2 kablolar 12 Mbit/s (Max. 100m) gibi yüksek hızlarda veri iletimi için kullanılmaktadır. Tüm makinelerin tek bir bus kablo hattı ile bağlı olmasından ötürü kurulumu kolay ve maliyeti düşüktür. Hızlı veri alış verişi sağlar. Bu tip kablolar dahili ve sabit uygulamalar için geliştirilmiştir.
 

Haberleşme ve Yangın Alarm Kabloları
TS 2814 standardına uygun olarak üretilirler ve bina içinde sabit tesisatlarda santral ve abone dağıtım kablosu olarak kullanılırlar. PVC, HFFR dış kılıflı tipleri, tavlı, kalaylı iç iletkene sahip tipleri  ve ekranlı, ekransız tipleri mevcuttur.

________________

Haberleşme kablolarını ve yangın alarm kablolarını fiyatlarıyla birlikte keşfetmek ve hemen sipariş vermek için Moon Elektronik e-ticaret sisteminden yararlanabilirsiniz.
 
Aşağıdaki linkleri tıkla hemen alışveriş yap...
Haberleşme Kabloları
Yangın Alarm Kabloları
________________
 
Enerji Kabloları
300 V’dan  1kV’a kadar çalışma gerilimine sahip tek damarlı veya çok damarlı, kapalı kuru mekanlarda, dağıtım dolap ve panolarında, sabit tesislerde; kablo kanalları içinde sıva altında veya üzerinde kullanılır. Daha fazla çalışma sıcaklığının gerekli olduğu yerlerde (90°C) fazla mekanik zorlamaların olmadığı iç mekanlarda ve dış mekanlarda toprak altında ve kablo kanalı içinde kullanılan tipleri üretilebilmektedir.  Bu tipler ani ve kısa süreli çalışma sıcaklığı artışlarına dayanıklıdır.

________________

Enerji kabloları fiyatlarıyla birlikte keşfetmek ve hemen sipariş vermek için Moon Elektronik güvenli e-ticaret sisteminden yapabilirsiniz.
 
Tıkla hemen alışveriş yap --> Enerji Kabloları
________________
 
Marin Kabloları
Gemi panolarında, elektronik aygıtlarda sabit bağlantılı haberleşme ve enstrümantasyon kabloları olarak kullanılır. Tüm deniz araçlarında kapalı (korumalı) alanlarda kullanıma uygundur.
 
Ses ve Görüntü Kabloları
Bu kablolar profesyonel stüdyo, sahne uygulamaları, yayın sektörü (TV- RADYO kanalları), konferans salonları, kültür merkezleri, okul, sinema, tiyatro, otel, stadyum, ses cihazları ve evlerdeki ses ve görüntü uygulamaları gibi ses ve görüntü düzeneklerinde yüksek esneklik, düşük zayıflama ve hassas ses ve görüntü iletimi amacıyla kullanılmaktadır.

Baran Kablo 
 Kablolar 
 


DUYURULAR
tüm haberler
E-BÜLTEN
Baran Kablo yeniliklerinden haberdar olmak için kayıt olun…
SOSYAL MEDYA